२०७९ चैत्र १९
April 2, 2023, Sunday

कतार विश्वकप छनौटः ब्राजिलको शानदार जित

कतार विश्वकप छनौटः ब्राजिलको शानदार जित

एजेन्सी,असोज २४
२०२२ मा कतारमा हुने फिफा विश्वकपको दक्षिण अमेरिकी छनोटअन्तर्गत ब्राजिलले पहिलो खेलमा फराकिलो जित दर्ता गरेको छ । ब्राजिलले घरेलु मैदानमा बोलोभियालाई ५-० को जित दर्ता गर्दा रोबर्टो फिर्मिनोले २ गोल गर्दा फिलिपे कोउटिन्हो र मार्किन्हसले १-१ गोल गरे । ब्राजिलले एक गोल भने उपहारमा पायो ।

बोलोभियासँगको खेलको १६ औं मिनेटमा ब्राजिलले अग्रता लिएको थियो । डिफेन्डर ड्यानीलोको क्रसमा मार्किन्हसले हेडरमार्फत गोल गरे । ३० औं मिनेटमा फिर्मिनोले अग्रता दोब्बर पारे । नेयमार र रेनान लोडीले पेनाल्टी क्षेत्रभित्र वन-टु पास खेलेपछि लोडीले दिएको लो क्रसलाई फिर्मिनोले ६ यार्ड बक्स भित्रबाट सहजै गोल गरेका थिए ।

दोस्रो हाफको सुरुवातमै ४८ औं मिनेटमा नेयमारको क्रसमा फिर्मिनोको प्रहार गोलरक्षकको खुट्टा मुनिबाट छिर्दै गोलमा परिणत भएको थियो । ६६ औं मिनेटमा ब्राजिलले ४-० को अग्रता लिनेक्रममा फिलिपे कोउटिन्होको क्रस पेनाल्टी क्षेत्रभित्र रहेका बोलिभियाको डिफेन्डर जोसे मारिया करास्कोको पेटमा लाग्दै गोल भएको थियो । ७३ औं मिनेटमा कोउटिन्होले गोल गर्दै ५ गोलको अग्रता दिलाए । उनले नेयमारको क्रसलाई सदुपयोग गर्दै हेडरमार्फत गोल गरेका थिए । ७८ औं मिनेटमा नेयमारले गोल गरेपनि रेफ्रीले अफसाइड भन्दै उक्त गोललाई मान्यता दिएनन् ।

त्यसको केहि मिनेटमा नै नेयमारले गरेको फ्रिकिक प्रहार पोस्टभन्दा थोरै माथिबाट बाहिरियो । इन्ज्युरी समयमा नेयमारको फ्रिकिकलाई गोलरक्षकले सानदार बचाउ गरेका थिए ।

दक्षिण अमेरिकी छनोटमा पहिलो चरणको खेल समापन हुँदा ब्राजिल अंक तालिकाको शीर्ष स्थानमा छ । ब्राजिलसँगै कोलम्बिया, उरुग्वे र अर्जेन्टिनाले पनि आ(आफ्नो खेलमा जित दर्ता गरेका छन् । गोल अन्तरको आधारमा ब्राजिल अगाडी रहेको छ । आज भएको पहिलो खेलमा कोलम्बियाले भेनेजुएलालाई हराएको थियो ।

छनोटको दोस्रो चरणमा बोलिभियाले अर्जेन्टिनाको सामना गर्दैछ । मंगलबार हुने खेलमा इक्वेडर र उरुग्वे तथा भेनेजुएला र पाराग्वे खेल्नेछन् । पेरुले ब्राजिलको सामना गर्दै चिली र कोलोम्बियाबीच प्रतिस्पर्धा हुनेछ । छनोटको अन्त्यमा शीर्ष ४ मा रहने टोली सिधै विश्वकपमा खेल्नेछन् भने पाँचौ टोलीले प्लेअफ खेल्नेछ ।

Related News

थ्री स्टार क्लवले जित्यो खप्तड गोल्डकपको उपाधि, मनाङ मर्स्याङ्दी २–०ले पराजित
थ्री स्टार क्लवले जित्यो खप्तड गोल्डकपको उपाधि, मनाङ मर्स्याङ्दी २–०ले पराजित
  • २०७७ आश्विन २४, शनिबार ०५:०१ गते

कैलाली, छैठौँ संस्करणको अन्तर्राष्ट्रिय आमन्त्रण मुख्यमन्त्री सुदूरपश्चिम खप्तड गोल्डकपको उपाधि थ्री स्टार क्लवले जितेको छ । कैलालीको धनगढीस्थित क्षेत्रीय रङ्गशालाको...

आईपीएलमा लखनउले दिल्ली र पञ्जाबले कोलकतालाई हरायो
आईपीएलमा लखनउले दिल्ली र पञ्जाबले कोलकतालाई हरायो
  • २०७७ आश्विन २४, शनिबार ०५:०१ गते

एजेन्सी, इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) क्रिकेटमा लखनउ सुपर जायन्ट्सले दिल्ली क्यापिटल्सलाई ५० रनले हराएको छ । घरेलु मैदान लखनउमा भएको...

हिमालयनलाई हराउँदै चर्च ब्वाइजले जित्यो सिमरा गोल्डकपको उपाधि
हिमालयनलाई हराउँदै चर्च ब्वाइजले जित्यो सिमरा गोल्डकपको उपाधि
  • २०७७ आश्विन २४, शनिबार ०५:०१ गते

बारा, सिमरा गोल्डकपको उपाधि चर्च ब्वाइज युनाइटेडले जितेको छ । गएराति सम्पन्न फाइनल खेलमा १० खेलाडीमा सीमित हिमालयन शेर्पालाई २–०...

TOP