२०७९ असार १३
June 27, 2022, Monday

‘जातको प्रश्न’लाई लिएर विवादमा मुछिए राजेश हमाल

‘जातको प्रश्न’लाई लिएर विवादमा मुछिए राजेश हमाल

काठमाडौं,असोज २७
नेपाली चलचित्र जगतका एक हस्ती हुन अभिनेता राजेश हमाल । राजेशले केहि समयदेखि यता सञ्चालन गर्दै आएको ‘जातको प्रश्न’ नामक कार्यक्रम अहिले विवादित बनेको छ ।

नेपालमा सदियौदेखि हुने गरेका जातीय विभेद र छुवाछुतका घटनाहरूलाई न्यूनीकरण गर्ने उद्देश्यले निर्माण गरिएको उक्त कार्यक्रमका कारण अभिनेता हमाल विवादमा परेका हुन् । क्रिश्चियनको लगानीमा हिन्दू धर्मावलम्बीहरूमाथि प्रहार भएको भन्दै हिन्दू समर्थकहरुले सोमबार अभिनेता हमालको फोटो जलाएका छन् ।

कान्तिपुर टेलिभिजनबाट हरेक शनिबार साढे ६ बजेबाट प्रशारण हुँदै आएको कार्यक्रम ‘जातको प्रश्न’ मा ‘क्रिश्चियन एड नेपाल’ को लगानी रहेको बुझिएको छ । क्रिश्चियनको लगानीमा निर्माण भएको कार्यक्रममा हिन्दूहरुलाई बदनाम गर्ने काम भएको भन्दै हिन्दू समर्थकहरुले हमालको विरोध गरेका हुन् ।

८० प्रतिशतभन्दा बढी हिन्दूहरुको बसोबास रहेको नेपालमा उनीहरुलाई नै बदनाम गर्ने गरी सुरु भएको कार्यक्रम तत्काल बन्द गर्नुपर्ने हिन्दू समर्थकहरुको माग रहेको छ । हमाललाई उनका शुभचिन्तकहरुले ‘पहिले बुझेर मात्र कार्यक्रम चलाउनुपर्थ्यो’ भन्दै कमेन्ट गरेको देखिन्छ ।

हिन्दू धर्मावलम्बीहरुलाई बदनाम गर्ने उद्देश्यले ‘जातको प्रश्न’ निर्माण गरेको भन्दै विरोध हुन थालेपछि समता फाउन्डेसनले एक विज्ञप्ति जारी गरेको छ । विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘कार्यक्रममा कुनै निश्चित जात, धर्म, लिङ्ग, क्षेत्रप्रति पूर्वाग्रह राखिएको छैन ।’

Related News

थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण
थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण
  • २०७७ आश्विन २७, मंगलवार १३:१०

काठमाडौं । देशभर थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा...

चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशीको उद्दार
चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशीको उद्दार
  • २०७७ आश्विन २७, मंगलवार १३:१०

१२ असार, काठमाडौं । काठमाडौंको चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशी नागरिकको प्रहरीले उद्दार गरेको छ । शनिबार साँझ पौने ७...

जिम जाने युवाहरुलाई धरानमा मेयरले ल्याए गजवको अफर
जिम जाने युवाहरुलाई धरानमा मेयरले ल्याए गजवको अफर
  • २०७७ आश्विन २७, मंगलवार १३:१०

काठमाडौँ – जिम गएर समेय खेर फालिरहेका युवाहरुका लागि धरान उपमहानगरका प्रमुख हर्क साम्पाङले गजबको योजना ल्याएका छन् । उनले...

TOP