२०८० आश्विन १२
September 29, 2023, Friday

चितवनमा देउसीभैलो खेले तत्कालै कारबाही

चितवनमा देउसीभैलो खेले तत्कालै कारबाही

भरतपुर,कार्तिक २२
चितवनमा देउसीभैलो खेल्न नपाइने भएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय चितवनले असोज २७ गतेनै जारी गरिएको १४ बुँदे निर्देशनको बुँदा नम्बर ३ मा भेलाभई गरिने शुभकामना आदानप्रदान, देउसीभैलो, खेलकुद लगायतका क्रियाकलाप सञ्चालन नगर्न अनुरोध गरिएको छ । सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी नेत्रप्रसाद शर्माले निर्देशन अटेरी गर्नेलाई कारबाही हुने बताउनुभयो ।

आवागमन तथा जमघटले कोरोना संक्रमण उच्च हुने जोखिम रहेकाले चाडपर्व मनाउँदा एकाघरमा बसेर मनाउन सुझाएको छ । उहाँका अनुसार घरदैलोमै पुगेर खेलिने देउसीभैलोका कारण संक्रमणको जोखिम भएकाले देउसीभैलो खेल्न पूर्ण रोक लगाइएको छ । “यही २६ गते बस्ने बैठकले थप निर्णयहरु सार्वजनिक गर्नेछ”, उहाँले भन्नुभयो, “दशैदेखि छठसम्मका चाडपर्व लक्षित गरेर सार्वजनिक सूचना जारि गरिसकेका थियौँ, फेरी सूचना निकाल्ने छौँ ।” पटाका, अतिसबाजी लगायतका विष्फोटक पदार्थ ओसार पसार तथा प्रयोग नगर्न समेत अनुरोध गरेको छ ।

“सुरक्षा संयन्त्रलाई सक्रिय बनाउँदै छौँ, एकिकृत सुरक्षा योजना तयार छ”, उहाँले भन्नुभयो, “निर्देशन अटेर गर्नेलाई फिल्डमै तत्कालै कारबाही गर्नेछौँ ।” जुवातास, चिट्ठा खेल्ने लगायतका गतिविधिमा समेत रोक लगाइएको छ । “मेला, सांस्कृतिक कार्यक्रम पनि नगरौँ”, उहाँले भन्नुभयो, “कोरोनाको जोखिम बढ्दो छ, सबैले एकाघारमै बसेर पर्व मनाउँ ।” चितवनमा २१ गतेसम्म ४ हजार ८ सय ६० जनामा कोरोना संक्रमण भैसकेको छ । जसमध्ये ७२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । चितवनमा हाल १ हजार ६ सय ६३ जना सक्रिय संक्रमित छन् ।

Related News

कात्तिकदेखि नयाँ नोट सटही सुरु हुने, प्रतिव्यक्ति १८ हजार दिइने
कात्तिकदेखि नयाँ नोट सटही सुरु हुने, प्रतिव्यक्ति १८ हजार दिइने
  • २०७७ कार्तिक २२, शनिबार ०७:५० गते

नेपाल राष्ट्र बैँकले कात्तिकको सुरुदेखि नोट सटही सुविधा प्रदान गर्ने जनाएको छ । राष्ट्र बैँकका मुद्रा व्यवस्थापन विभगका निर्देशक बासुदेव...

डाक्टरमाथि आक्रमण तथा कुटपिटका घटना बन्द गर्न राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगको आग्रह
डाक्टरमाथि आक्रमण तथा कुटपिटका घटना बन्द गर्न राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगको आग्रह
  • २०७७ कार्तिक २२, शनिबार ०७:५० गते

डाक्टरमाथि आक्रमण तथा कुटपिटका घटना बन्द गर्न राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगले आग्रह गरेको छ । आयोगले आज विज्ञप्ति निकालेर केही दिनयता...

युवा संघद्वारा `राष्ट्रिय श्रम अभियान´ को सुरुवात
युवा संघद्वारा `राष्ट्रिय श्रम अभियान´ को सुरुवात
  • २०७७ कार्तिक २२, शनिबार ०७:५० गते

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी ( एकीकृत समाजवादी ) निकट युवा संघ नेपालले `राष्ट्रिय श्रम अभियान´ को सुरु गरेकोछ। आज...

TOP