२०७९ असार १३
June 27, 2022, Monday

मेक्सिकोका राष्ट्रपति भन्छन्-अहिले नै बाइडनलाई बधाई दिनु हतार हुनेछ

मेक्सिकोका राष्ट्रपति भन्छन्-अहिले नै बाइडनलाई बधाई दिनु हतार हुनेछ

काठमाडौं,कार्तिक २३

मेक्सिकोका राष्ट्रपति एन्ड्रेस मेनवेल लोपेस ओब्राडोरले अमेरिकी राष्ट्रपतिमा निर्वाचित जो बाइडेनलाइ अहिले नै बधाई दिनु हतार हुने बताएका छन् । कयौँ देशका प्रधानमन्त्री, नेताहरूले बधाई दिइरहेका बेला उनको यस्तो अभिव्यक्ति आएको हो ।

उनी बधाई दिन धेरै चाँडो भएको भन्दै कानुनी मुद्दा समाप्तपछिको अवधि कुरिरहेका छन् बधाई दिन । उनको संकेत राष्ट्रपतिका उम्मेदवार डोनाल्ड ट्रम्पले लगाएको निर्वाचन धाँधलीतर्फ थियो । ट्रम्पले धाँधली भएको भन्दै अदालतमा निवेदन दिएका थिए । यद्यपी उनले दाबी सम्बन्धमा कुनै प्रमाण पेश गरेका छैनन् ।

यसैलाइ मध्येनजर गर्दै मेक्सिकोका राष्ट्रपति ओब्राडोरले शनिबार सञ्चार माध्यमहरूसँग भने- ‘म कुनै लापरवाही गर्न चाहन्नँ । म मानिसहरूको फैसला र हकको सम्मान गर्न चाहन्छु ।’

अमेरिकाको ४६ औँ राष्ट्रपतिमा रिपब्लिकन उम्मेदवार तथा वर्तमान राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई पराजित गर्दै डेमोक्रेटिक पार्टीका उम्मेदवार जो बाइडेन विजयी भएका छन् । अमेरिकी सञ्चार माध्यमहरूका अनुसार पेन्सलभेनिया राज्यको मतगणना सकिएसँगै बाइडेनका लागि ह्वाइट हाउस प्रवेशको बाटो खुलेको हो ।

बीबीसीले गरेको प्रक्षेपण अनुसार उनले यो महत्त्वपूर्ण राज्यमा जित हासिल गरेपछी उनीसँग २७३ इलेक्टरल कलेज मत हुनेछ जुन जितका लागि आवश्यक २७० मत भन्दा बढी हो । यो जितसँगै बाइडेन पछिल्ला तीन दशकमा पदासीन राष्ट्रपतिलाई हराउने पहिलो उम्मेदवार भएका छन् । तर, ट्रम्पले अझै पनि यो नतिजालाई स्वीकार गरेका छैनन् । यो नतिजाले ट्रम्पलाई सन् १९९० यता पहिलो एक कार्यकालमात्रै शासन गर्ने अमेरिकी राष्ट्रपति बनाएको छ । (एजेन्सी )

Related News

थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण
थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण
  • २०७७ कार्तिक २३, आईतवार ०६:०२

काठमाडौं । देशभर थप २९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा...

चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशीको उद्दार
चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशीको उद्दार
  • २०७७ कार्तिक २३, आईतवार ०६:०२

१२ असार, काठमाडौं । काठमाडौंको चन्द्रागिरिको जंगलमा हराएका ३ विदेशी नागरिकको प्रहरीले उद्दार गरेको छ । शनिबार साँझ पौने ७...

जिम जाने युवाहरुलाई धरानमा मेयरले ल्याए गजवको अफर
जिम जाने युवाहरुलाई धरानमा मेयरले ल्याए गजवको अफर
  • २०७७ कार्तिक २३, आईतवार ०६:०२

काठमाडौँ – जिम गएर समेय खेर फालिरहेका युवाहरुका लागि धरान उपमहानगरका प्रमुख हर्क साम्पाङले गजबको योजना ल्याएका छन् । उनले...

TOP