२०८० आश्विन १४
October 1, 2023, Sunday

विश्वमा ३ करोड ७२ लाखले जिते कोरोना, कतिले गुमाए ज्यान ?

विश्वमा ३ करोड ७२ लाखले जिते कोरोना, कतिले गुमाए ज्यान ?

काठमाडौं,कार्तिक २८
विश्वभर कोरोना भाइरस (कोभिड-१९)को नयाँ संक्रमण र मृत्युदर नघटेपनि यसबाट निको हुने मानिसको संख्या भने बढ्दै गएको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म संसारभरका ३ करोड ७२ लाखभन्दा धेरै मानिस कोरोना निको भएर घर फर्केका छन् ।

कोरोना भाइरससम्बन्धी तथ्यांक अद्यावधिक गरिरहेको साइट वर्ल्डोमिटर्सको पछिल्लो विवरण अनुसार विश्वभर ३ करोड ७२ लाख १० हजार १६० जना कोरोनाबाट निको भएका हुन् । चीनको हु बेई प्रान्तको राजधानी वुहानबाट गत वर्षको डिसेम्बर अन्तिममा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणबाट विश्वभर १२ लाख ९९ हजार २६७ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । संक्रमितको संख्या ५ करोड ३० लाख ८५ हजार ७६२ छ ।

सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा बिहानसम्म २ लाख ४८ हजार ५८५ जनाको कोरोना संक्रमणबाट ज्यान गएको छ । अहिलेसम्म संक्रमितको संख्या १ करोड ८ लाख ७३ हजार ९३६ पुगेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा त्यहाँ १ लाख ६० हजार ५४१ भन्दा धेरैमा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने १ हजार १९० जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

अमेरिकापछि सबैभन्दा बढी संक्रमण देखिएको छिमेकी मुलुक भारतमा कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख २८ हजार ६८६ पुगेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा मात्रै ५२१ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । भारतमा पछिल्लो २४ घण्टामा ४३ हजार ८६१ जना नयाँ संक्रमित थपिएसँगै कुल संक्रमितको संख्या ८७ लाख २७ हजार ९०० पुगेको हो ।

प्रभावित देशको सूचीमा तेस्रो स्थानमा रहेको ब्राजिलमा संक्रमितको संख्या ५७ लाख ८३ हजार ६४७ पुगेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा त्यहाँ ९२६ जनाको मृत्यु भएसँगै मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख ६४ हजार ३घ२ पुगेको छ ।

Related News

सरकार र आन्दोलनरत राहत शिक्षकबीच पाँच बुँदे सहमति
सरकार र आन्दोलनरत राहत शिक्षकबीच पाँच बुँदे सहमति
  • २०७७ कार्तिक २८, शुक्रबार ११:०५ गते

सरकार र आन्दोलनरत राहत तथा बालविकास शिक्षकहरुबीच पाँच बुँदे सहमति भएको छ । शुक्रबार सिंहदरबारस्थित शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयमा...

शिक्षक सवार गाडी सिन्धुलीमा दुर्घटना, १० जना घाइते
शिक्षक सवार गाडी सिन्धुलीमा दुर्घटना, १० जना घाइते
  • २०७७ कार्तिक २८, शुक्रबार ११:०५ गते

शिक्षक चढेको गाडी शुक्रबार बिहान सिन्धुलीमा दुर्घटना हुँदा १० जना घाइते भएका छन् ।  सिन्धुलीबाट काठमाडौंतर्फ आइरहेको मधेश प्रदेश ०४–००१...

कात्तिकदेखि नयाँ नोट सटही सुरु हुने, प्रतिव्यक्ति १८ हजार दिइने
कात्तिकदेखि नयाँ नोट सटही सुरु हुने, प्रतिव्यक्ति १८ हजार दिइने
  • २०७७ कार्तिक २८, शुक्रबार ११:०५ गते

नेपाल राष्ट्र बैँकले कात्तिकको सुरुदेखि नोट सटही सुविधा प्रदान गर्ने जनाएको छ । राष्ट्र बैँकका मुद्रा व्यवस्थापन विभगका निर्देशक बासुदेव...

TOP