२०७९ मंसिर १२
November 28, 2022, Monday

तिलोत्तमामा अक्सिजनको ब्यवस्था मिलाउन समिति गठन ।

तिलोत्तमामा अक्सिजनको ब्यवस्था मिलाउन समिति गठन ।

बुटवल, २४ वैशाख । 
रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकामा कोरोना संक्रमित बिरामीको उपचारको लागि आइसोलेशन सेन्टरमा पर्याप्त अक्सिजन सिलिण्डरको व्यवस्था मिलाउन अक्सिजन सिलिण्डर सहजीकरण तथा व्यवस्थापन समिति गठन गरिएको छ । नगरस्तरीय कोभिड—१९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र (सिसिएमसी) को शुक्रबारको बैठकले नगर उपप्रमुख जागेश्वरी चौधरीको संयोजकत्वमा राजनीतिक दल, व्यवसायिक संघ-संस्थाका प्रतिनिधि, कर्मचारी सहभागी रहेको समिति गठन गरेको हो । समितिको सदस्यहरुमा मोहन चापागाईं, हरिलाल पाण्डेय, लक्ष्मण खनाल, गुणानिधी भण्डारी, बाबुलाल भुसाल, सत्यव्रत ज्ञवाली, केशव भट्टराई र माधव प्रसाद पोखरेल रहेका छन् । 

नगरप्रमुख बासुदेव घिमिरेको अध्यक्षतामा बसेको सीसीएमसीको सचिवालय बैठकले आइसोलेशन सेन्टरमा पर्याप्त अक्सिजन सिलिण्डरको व्यवस्थापन गर्न नगर क्षेत्रभित्र रहेका उद्योगी, व्यापारी, संघ-संगठनहरुलाई संस्थागत हिसाबले अनुरोध गर्ने निर्णय गरेको छ । 

त्यस्तै बैठकले कोरोना संक्रमण समुदायस्तरमा तीव्र रुपमा फैलिरहेको अवस्थामा विवाह, ब्रतबन्ध, पूजाआजा, भोज-भतेर जस्ता क्रियाकलापबाट कोरोना संक्रमण जोखिम उच्च हुने भएकोले अहिलेको विषम परिस्थितिमा यस्ता क्रियाकलाप नगर्न/नगराउन सम्पूर्ण नगरबासीलाई आग्रह गरेको छ ।

नगर क्षेत्रभित्र कोरोनाको जोखिमा रहेका व्यक्तिहरुको परीक्षणलाई छिटोछरितो गराउन नगरपालिकाबाट एन्टिजेन र भीटीएस खरिद गर्ने, नगरमा निषेधाज्ञालाई थप प्रभावकारी बनाउन थप सुरक्षाकर्मी परिचालनको लागि जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई अनुरोध गर्ने निर्णय पनि बैठकले गरेको प्रवक्ता सुरेन्द्र श्रीले जानकारी दिए । 

बैठकले कोरोना रोकथाम, नियन्त्रण र व्यवस्थापन गर्नको लागि प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा स्वच्छिक रुपमा आर्थिक सहयोग गर्न संघ-संस्था, उद्योगी, व्यवसायी लगायत सबैमा अनुरोध समेत गरेको छ । नगरपालिकाले शंकरनगरमा ४० बेड क्षमताको एक तहको अस्पतालको सुविधा रहेको आइसोलेशन सेन्टर सञ्चालनमा ल्याएको छ भने वडा नम्बर ९ को केवलानीमा थप ६० बेडको आइसोलेशन सेन्टर बनाउन तयारी थालेको छ । 

तिलोत्तमा नगरप्रमुख तथा उपप्रमुखले आफूले चढ्दै आएको गाडी कोरोना संक्रमित बिरामी बोक्ने काममा लगाएका छन् । तिलोत्तमा नगरपालिका उपलब्ध सबै साधनस्रोतको अधिकतम प्रयोग गरी कोरोना संक्रमित बिरामीको उपचार र उद्धारमा लागेको छ । 

Related News

पाकिस्तानी पूर्वप्रधानमन्त्री इमरानमाथि गोली प्रहार, अस्पताल लगियो
पाकिस्तानी पूर्वप्रधानमन्त्री इमरानमाथि गोली प्रहार, अस्पताल लगियो
  • २०७८ बैशाख २४, शुक्रबार १५:१७ गते

एजेन्सी, पाकिस्तानका पूर्वप्रधानमन्त्री इमरान खानमाथि गोली प्रहार भएको छ। स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार तेहेरिक ए इन्साफका अध्यक्ष खानको खुट्टामा गोली लागेको...

समाज सेवी घोषद्वारा बौद्धिक अपाङ्गता तथा दृष्टि विहीन विद्यार्थीलाई लत्ता कपडा सहित आर्थिक सहयोग
समाज सेवी घोषद्वारा बौद्धिक अपाङ्गता तथा दृष्टि विहीन विद्यार्थीलाई लत्ता कपडा सहित आर्थिक सहयोग
  • २०७८ बैशाख २४, शुक्रबार १५:१७ गते

झापा । व्यवसायी तथा समाज सेवी सञ्जीव घोषले झापाका बौद्धिक अपाङ्गता तथा दृष्टि विहीन विद्यार्थी करिब ५० जनाहरूलाई लत्ता कपडा...

मिटर ब्याज पीडितमाथि लाठी चार्ज, ६० जना पक्राउ
मिटर ब्याज पीडितमाथि लाठी चार्ज, ६० जना पक्राउ
  • २०७८ बैशाख २४, शुक्रबार १५:१७ गते

काठमाडौं । न्याय खोज्दै काठमाडौं आएका मिटर ब्याज पीडितहरुको आन्दोलनमा प्रहरीले हस्तक्षेप गरेको छ । मिटर ब्याजका कारण समस्यामा परेको...

TOP