२०७९ असार १३
June 27, 2022, Monday

अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले ४ महिने अभियान चलाउने ।

अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले ४ महिने अभियान चलाउने ।

भदाै ३१ ,काठमाडौं  । नेकपा (माओवादी केन्द्र) निकटको अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले देशब्यापी रुपमा ४ महिने “बीज अभियान” संचालन गर्ने भएको छ । गणतन्त्र, संघीयता, धर्मनिरपेक्षता र समानुपातिक समावेशीताको प्राप्तिको निम्ति बलिदान र संघर्ष गरेको अनेमसंघ (क्रान्तिकारी)ले देशव्यापी रुपमा “संविधान प्रदत्त महिला अधिकार कार्यान्वयन हाम्रो अभियान, एकताबद्ध महिला संगठन, सुदृढ विस्तार र महिला जागरण” भन्ने नाराका साथ (बिस्तार र महिला जागरण) अभियान संचालन गर्न लागेको संघकी अध्यक्ष अमृता थापाले जनकारी दिईन् ।

उनका अनुसार, संविधान कार्यान्वन संगै समाजबादको बीच रोप्ने लक्ष्यका साथ देशव्यापी रुपमा मंसीरसम्म गर्न लागिएकोे उक्त अभियान अशोज ४ गते ७५३ वटै पालिकामा माग पत्र पेश गरेर औपचारिक शुरुआत गर्न लागेको हो । संविधान, विधि पद्धति माथि प्रहार भई के.पी. वलीको प्रतिनिधिसभा विघटन विरुद्ध शसक्त रुपमा लागेका महिलाहरु प्रतिगमनको खतरा टरी नसकेको कुरा आम जनसमुदायसंगै लैजादै महिलाहरु सगठित र परिचालित भए मात्र महान् शहिदहरुले रगत बगाएर ल्याएको उपलब्धीको रक्षा गर्दै विकास गर्न सकिने धारणा अनेमसंघ (क्रान्तिकारी)को रहेको अध्यक्ष थापाले बताईन्  ।

सोही अभियानको तयारीको क्रममा केन्द्रीय समितिको बैठक सम्पन्न पश्चात सवै प्रदेशको बैठक र जिल्लाका बैठकहरु सम्पन्न हुंदै तयारी पूरा भएको संघकी केन्द्रीय अध्यक्ष थापाले बताइन् । उक्त अभियानको लक्ष्य समाजमा भएका त्यो पनि आधारभूत रुपमै व्यवहारमा रहेका विकृति विसंगति हटाउंदै संविधानको कार्यान्वयन, महिलाहरुलाई राजनैतिक रुपमै जागरुक पारेर संगठित र नेतृत्व विकाश गर्ने र समानतामा आधारित समाज निर्माण रहेको छ ।

Related News

समिट एयरको जहाज दुर्घटनाबाट जोगियो
समिट एयरको जहाज दुर्घटनाबाट जोगियो
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८

काठमाडौं । समिट एयरको जहाज दुर्घटनाबाट जोगिएको छ । त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल काठमाडौंबाट लुक्ला उडेको समिट एयर जहाजको एउटा इन्जिन फेल...

प्रचण्ड, बाबुराम र उपेन्द्रबीच चुनाव केन्द्रित छलफल
प्रचण्ड, बाबुराम र उपेन्द्रबीच चुनाव केन्द्रित छलफल
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष बाबुराम भट्टराई र केन्द्रीय परिषद अध्यक्ष...

गभर्नर अधिकारीको निलम्बनमा नेपाल राष्ट्र बैंक कर्मचारी संघको विरोध 
गभर्नर अधिकारीको निलम्बनमा नेपाल राष्ट्र बैंक कर्मचारी संघको विरोध 
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८

नेपाल राष्ट्र बैंकका गभर्नर महाप्रसाद अधिकारीलाई गत साता सरकारले गरेको निलम्बनको नेपाल राष्ट्र बैंक कर्मचारी संघले विरोध गरेको छ। ‘केन्द्रीय...

TOP