२०८० आश्विन १६
October 3, 2023, Tuesday

अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले ४ महिने अभियान चलाउने ।

अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले ४ महिने अभियान चलाउने ।

भदाै ३१ ,काठमाडौं  । नेकपा (माओवादी केन्द्र) निकटको अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी) ले देशब्यापी रुपमा ४ महिने “बीज अभियान” संचालन गर्ने भएको छ । गणतन्त्र, संघीयता, धर्मनिरपेक्षता र समानुपातिक समावेशीताको प्राप्तिको निम्ति बलिदान र संघर्ष गरेको अनेमसंघ (क्रान्तिकारी)ले देशव्यापी रुपमा “संविधान प्रदत्त महिला अधिकार कार्यान्वयन हाम्रो अभियान, एकताबद्ध महिला संगठन, सुदृढ विस्तार र महिला जागरण” भन्ने नाराका साथ (बिस्तार र महिला जागरण) अभियान संचालन गर्न लागेको संघकी अध्यक्ष अमृता थापाले जनकारी दिईन् ।

उनका अनुसार, संविधान कार्यान्वन संगै समाजबादको बीच रोप्ने लक्ष्यका साथ देशव्यापी रुपमा मंसीरसम्म गर्न लागिएकोे उक्त अभियान अशोज ४ गते ७५३ वटै पालिकामा माग पत्र पेश गरेर औपचारिक शुरुआत गर्न लागेको हो । संविधान, विधि पद्धति माथि प्रहार भई के.पी. वलीको प्रतिनिधिसभा विघटन विरुद्ध शसक्त रुपमा लागेका महिलाहरु प्रतिगमनको खतरा टरी नसकेको कुरा आम जनसमुदायसंगै लैजादै महिलाहरु सगठित र परिचालित भए मात्र महान् शहिदहरुले रगत बगाएर ल्याएको उपलब्धीको रक्षा गर्दै विकास गर्न सकिने धारणा अनेमसंघ (क्रान्तिकारी)को रहेको अध्यक्ष थापाले बताईन्  ।

सोही अभियानको तयारीको क्रममा केन्द्रीय समितिको बैठक सम्पन्न पश्चात सवै प्रदेशको बैठक र जिल्लाका बैठकहरु सम्पन्न हुंदै तयारी पूरा भएको संघकी केन्द्रीय अध्यक्ष थापाले बताइन् । उक्त अभियानको लक्ष्य समाजमा भएका त्यो पनि आधारभूत रुपमै व्यवहारमा रहेका विकृति विसंगति हटाउंदै संविधानको कार्यान्वयन, महिलाहरुलाई राजनैतिक रुपमै जागरुक पारेर संगठित र नेतृत्व विकाश गर्ने र समानतामा आधारित समाज निर्माण रहेको छ ।

Related News

घटस्थापना अघिनै अग्रिम टिकट बुकिङ् खुला गर्ने तयारी
घटस्थापना अघिनै अग्रिम टिकट बुकिङ् खुला गर्ने तयारी
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८ गते

घटस्थापनाको एक साता अघि नै दसैँका लागि अग्रिम टिकट बुकिङ् खोल्ने तयारी भएको छ । यातायात व्यवस्था विभागका सूचना अधिकारी...

मन्त्री भुसालद्वारा झापाका विभिन्न कार्यालयको अनुगमन एंव निरीक्षण
मन्त्री भुसालद्वारा झापाका विभिन्न कार्यालयको अनुगमन एंव निरीक्षण
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८ गते

झापा । कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्री डा. बेदुराम भुसालले झापा स्थित विभिन्न कार्यालयको अनुगमन एंव निरीक्षण गरेका छन् ।...

नेपाल एसियाड क्रिकेटको क्वार्टरफाइनलमा
नेपाल एसियाड क्रिकेटको क्वार्टरफाइनलमा
  • २०७८ भाद्र ३१, बिहीबार ०८:५८ गते

नेपाल १९औं एसियाली खेलकुद (एसियाड)को पुरुष क्रिकेटतर्फ क्वार्टरफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । जेजियाङ युनिभर्सिटी अफ टेक्नोलोजी पिङफेङ क्रिकेट फिल्डमा आइतबार भएको...

TOP